KLASIFIKATORS PUBLISKAJIEM IEPIRKUMIEM

Ja Jums ir jautājums par klasifikatora izstrādi vai interesē ņemt dalību konkursā, konsultācijas e-pasts: j.lapins@latnet.lv, zvaniet +371 26593956

Kurināmā cenas šogad

Posted by jlapins uz Septembris 24, 2008

Ziema ir uz sliekšņa un daudzas publiskās iestādes tikai šobrīd augustā – septembrī pamostas un sāk sludināt iepirkuma procedūru uz savas ēkas apsildīšanu ziemā. Saskaņā ar noteikumiem tie parasti ir aukstie apkures mēneši no oktobra līdz aprīlim (ieskaitot). Pretendentam ne tikai jāpiedāvā kurināmais, bet arī jāveic piegāde, kas saskaņā ar manu teorētisko biznesa plānu sastāda no 20% – 40% no piedāvājuma cenas (skaidām, šķeldai), ja peļņa no darījuma tiek plānota no 5-15%. Transporta izmaksas var sadārdzināties atkarībā no kurināmā iekraušanas vietām, kā arī no tā vai piegāde un iekraušana tiek veikta pašizgāzējā ar savu transportu vai vēl jāmaksā noma vidēji 0,70 Ls par kilometru.

Kā zināms, piegādes tiek organizētas ar regulāru raksturu, kas, piemēram, piegādājot uz vienu objektu kurināmo var nodrošināt līdz pat 4 darba vietām, tomēr, lai arī kurināmā ražošana ir pietiekoši stabila komercdarbība, tā stabilā pieprasījuma dēļ, nepieciešams ņemt vērā patreizējos tirgus apstākļus, kas arī šo darījumu uzņēmējdarbības riskus krietni vien ir palielinājuši. Piemēram, ārējie: sadarbības partneru (tas neattiecas uz publisko iestādi) pēkšņa maksātnespēja, dēļ kā varētu tikt pārtrauktas piegādes, kredītlīdzekļu nepieejamības risks, pastāvīgā un lielā Lata inflācija ar tendenci vēl palielināties, kas līguma summu īsā laika brīdī var padarīt neatbilstoši darījuma izdevumiem un visam biznesa plānam, kur nu vēl iekšējie riski, personāls, produkcija. Manuprāt pasūtītāja un konkurences risks šajā gadījumā nav izpaliek!

Enerģētiskā šķelda

Un tā saskaņā ar 2007-2008.gadā http://www.lvm.lv publicēto, Latvijas Valsts mežu vidējā šķeldas pārdošanas vairumtirdzniecības cena ir bijusi no 4,87-5,5 LVL par berkubu. Piedāvājuma kopapjoms 150 tūkst. bkm. Pētot publisko iestāžu iepirkumu rezultātus, kas ir mazumtirdzniecības piedāvājums, jāsecina, ka šķeldas cena ir diezgan līdzīga, proti, no 4,86 līdz pat 6,26 LVL/bkm. Mazākas mazumtirdzniecības cenas par 5 Ls/bkm var atļauties piegādātāji, kuru minētās pārstrādes un transporta izmaksas ir ļoti minimālas (atrodas blakus pasūtītājam).

Kā iepriekš ziņots AS Rīgas Siltums (valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs), enerģētiskās šķeldas sadedzināšanas AS Rīgas Siltums rada lielus ekspluatācijas izdevumi, kā arī cita alternatīvā kurināmā efektivitāte nevar sasniegt gāzes apkures efektivitāti, kas ir papildu risks lielu līdzekļu ieguldīšanai alternatīvā kurināmā, t.sk. šķeldas ražošanā.

Skaidas

Skaidām, šķeldai, kas ir derīgas kurināšanai ar kaut cik piemērotu siltuma atdevi, jābūt sausām, kas ne tikai sadārdzina produkcija ražošanu (glabāšana, žāvēšana), bet arī var tikt nepieņemta pie publiskā pasūtītāja un atzīta par nederīgu apkurei (mitra, veca, zemaina). Būtiski skaidām ir vismaz 50% skuju koka skaidu piejaukums, kas palielina degšanas spēju un siltuma atdevi. Par cenām publisko pasūtītāju konkursu-cenu aptauju cenas tiek konstatētas analogas enerģētiskai šķeldai. Skaidu piegādātāji parasti ir mazi-vidēji uzņēmumi, kas tās iepērk no

Kokskaidu granulas

Kokskaidu granulas ir produkts, kura vērtība gan energoefektivitātes ziņā, gan cenas ziņā, to popularitātes ziņā, jo granulu katls bez maz vai ir katrā privātmājā, no alternatīvajiem kurināmajiem ir visizdevīgākais gan ražotājam, gan publiskajam pasūtītājam. Granulu vidējās iepirkšanas cenas Latvijā svārstās ap 100LVL par tonnu. Viens nolielākajiem granulu piegādātājiem publiskajiem pasūtītājiem ir SIA Latvijas granulas.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: