KLASIFIKATORS PUBLISKAJIEM IEPIRKUMIEM

Ja Jums ir jautājums par klasifikatora izstrādi vai interesē ņemt dalību konkursā, konsultācijas e-pasts: j.lapins@latnet.lv, zvaniet +371 26593956

Kredītu krīzes radītie zaudējumi varētu pārsniegt 1 triljonu dolāru

Posted by jlapins uz Septembris 23, 2008

Bankām Eiropā un ASV vēl jāpārdzīvo pasaules kredītu krīzes otrais vilnis, kurš sagaidāms jau tuvāko mēnešu laikā. Lielākajai daļai banku no jauna nāksies norakstīt lielas summas zaudējumos, savukārt dažām bankām būs jācīnās pat par izdzīvošanu. Tā uzskata reitingu aģentūras Standard & Poor’s speciālisti, raksta The Guardian.

Kredītu krīzes radītie zaudējumi pārsniedz 1 triljonu dolāru

Pēdējo sešu mēnešu laikā bankas savas finanses ir centušās savest kārtībā, taču tagad tām atkal nāksies zaudējumos norakstīt miljardiem dolāru. Prognozes par Rietumu valstu ekonomiku attīstību turpina pasliktināties, un galvenais iemesls tam ir kritums ASV nekustamā īpašuma tirgū.

Mājokļu cenu kritums atsevišķos ASV štatos sasniedzis pat 50%, kas izraisījis ķēdes reakciju finanšu tirgos visā pasaulē.

Standard & Poor’s norāda, ka agrāk paredzētie banku zaudējumi 500 miljardu ASV dolāru apjomā ir palielinājušies nu jau līdz 740 miljardiem dolāru, un ja ASV nekustamā īpašuma tirgus turpinās savu kritumu, tad zaudējumi var pārsniegt arī 1 triljona dolāru robežu.

Pagaidām bankām arī nav cerības uz lielo investīciju fondu palīdzību, kas jau agrāk ir palīdzējuši atgūties no krīzes tādām bankām kā Barclays un Citigroup.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: