KLASIFIKATORS PUBLISKAJIEM IEPIRKUMIEM

Ja Jums ir jautājums par klasifikatora izstrādi vai interesē ņemt dalību konkursā, konsultācijas e-pasts: j.lapins@latnet.lv, zvaniet +371 26593956

Uzņēmēji kāpina apgrozījumu

Posted by jlapins uz augusts 12, 2008

Kā zināms brīvā tirgus apstākļos konkurenci izturēt, paplašinot uzņēmējdarbības apjomus, vienīgi var līdzēt finanšu līdzekļi vai investīcijas no trešām personām.

Latvijā populārā atbilde apgrozījuma kāpināšanai ir kredīts. Kredītlīdzekļu izmanotšanas dinamiku regulē to izsniedzēji – bankas, sabalansējot to vēlmei nopelnīt ar šo komercdarbības rūpalu un riskēt pret maksātnepsējīgiem kredītņēmējiem. Protams stabilitātes toni pozitīvi ietemē Latvijas Banka, kā arī citas finanšu tirgus kontrolējošās iestādes un to noteiktās stingrās prasības

Bieži sastopams veids uzņēmējdarbības paplašināšanai ir trešo personu investīcijas uzņēmumos – dalībnieku ieguldījumi vai kapitāla daļu vai pamatlīdizekļu pārdošana investoram, kā arī finanšu līdzekļu piesaiste parakstot sadarbības līgumus, pakļaujot savu uzņēmējdarbību citu ietekmīgāku uzņēmēju noteikumiem, piemēram, franšīze, dīleri u.tml vai finanšu fondu noteikumiem, piemēram, struktūrfondi, valsts subsīdijas un cita veida atbalsti. Sarežģītākā noteikumu un prasību situācijā uzņēmējs nonāk, ja pirmais finanšu instruments tiek jaukts kopā ar otro, proti, riski palielinās.

Ņemot vērā iepriekšminēto, manuprāt, nenovērtēts paliek publisko iepirkumu pasūtījums, kas ikgadus sastāda miljonus* latu, bet iepirkumu procdūrās sacīkste bieži vien ir diezgan vāja. Šodienas ekonomiskajos apstākļos privātā pieprasījuma līkne rūk. Uzņēmējdarbības veidi – būvniecība un autotirdzniecība medijos tiek vērtēta kā pirmās nozares, kas visstraujāk izjūt pieprasījuma trūkumu (krīzi), kas, protams, ietekmē attiecīgu kompāniju maksātspēju. Publiskajos iepirkumos vērojam, ka ēku remontu, ceļu būve un cita būvniecība kandrīz vai sastāda 50% no publiskā iepirkuma pieprasījuma.

Var ietekt būvniekiem negulēt un spēt piemērot jaunajiem Latvijas ekonomiskajiem apstākļiem. Piesaistot specializētu personālu vai konsultatīvo kompāniju pakalpojumus, pakalpojumu un/vai preču piedāvātājs gūst lielākās izredzes veiksmīgi startēt publiskajos iepirkumos un saņemt publiskos pasūtījumus.

“Pastāvēs, kas pārveidosies” (J.Rainis)

iur.mg. Jānis Lapiņš

SIA KEIBA konsultācijas

* avots: IUB http://www.iub.gov.lv.

@J.Lapiņš 2008

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: