KLASIFIKATORS PUBLISKAJIEM IEPIRKUMIEM

Ja Jums ir jautājums par klasifikatora izstrādi vai interesē ņemt dalību konkursā, konsultācijas e-pasts: j.lapins@latnet.lv, zvaniet +371 26593956

Svarīgi priekšnoteikumi valsts/pašvaldību sektora pasūtītāju konkursos

Posted by jlapins uz augusts 11, 2008

Ja vēlaties uzsākt piedāvāt savas preces un pakalpojumus valsts un pašvaldību sektorā, svarīgi ir novērtēt savu spēju izpildīt likumā “Par valsts un pašvaldību iepirkumiem” un saistītajos tiesību aktos noteiktos vispārējos noteikumus.

Uzvarēt valsts/pašvaldību iestāžu/ uzņēmumu iepirkumos nenozīmē vienīgi piedāvāt labāko cenu, bet būt patiesi labākajam gan pašam, gan paša piedāvājumam. Vispārīgie nosacījumi, manuprāt, kas katram vadītājam ir paškritiski jānovērtē, ir sekojoši:

1) Piedāvātājam ir jābūt pietiekoši stabilai maksātspējīgai kompānijai bez parādiem valstij, ko pamato attiecīga izziņa no Valsts ieņēmumu dienesta, kā arī bieži vien iepirkumu procedūrās tiek pieprasīta trešās personas, parasti – kredītiestādes, garantija par kādu procentuāli noteiktu summu no kopējās iepirkuma summas (piemēram 5-10% apmērā). Tāpat bieži vien tiek pieprasīta vismaz 3 gadu pieredze konkrētajā komercdarbībā.

Jūsu komercdarbības stilam ir jāvieš Jūsu partneros sajūta, kas liek kaut mazliet uzticēties!

2) Piedāvātajām precēm vai pakalpojumiem ir jābūt tiesiski pamatotai izcelsmei, piemēram, būvniekam ir jābūt reģistrētam Būvnieku reģistrā un personālam ir jābūt atbilstoši sertificētam (būvuzraudzības sertifikāts). medicīnas iekārtām, precēm, medikamentiem jāiesniedz normatīvos noteikto reģistrācijas dokumentāciju Tehnoloģiju aģentūrā. u.t.t.

3) Piedāvājumam ir jāpierāda Jūsu spēja izpildīt iepirkuma procedūrā paredzēto iepirkumu noteiktajā apjomā, termiņā un kvalitātē. Respektīvi, precēm pierādīt noteiktā apjoma saražošanas/piegādes vai piegādes iespējas noteiktajā termiņā. Kā arī pierādīt preču izcelsmi un kvalitāti ar ražotāja tehnisko dokumentāciju, atcerēsimies Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, Būvniecības likumā, kā arī iepirkuma procdūru nolikumos paredzēto obligāto preču, kā arī izpildīto darbu noteikto minimālo kvalitātes noturības termiņu – garantiju – divi gadi.

Uzvarot jebkuru iepirkuma procedūru, uzvarētājs iegūst vienīgi tiesības noslēgt uzņēmuma līgumu par pasūtījuma izpildi, bet ir jāapzinas pienākumi, kas tiks paredzēti šajā līgumā un juridiskās sekas, ja līgumā uzņemtās saistības netiks izpildītas. Tāpēc noformējot iepirkuma līgumus ar valsts/pašvaldību sektora pasūtītāju, ieteicams veikt kvalificētu juridisko novērtējumu.

Novēlu veiksmi visiem uzņēmējiem!

mg.iur.J.Lapins

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: